Met de huidige hulpmiddelen is het een fluitje van een cent om gespeelde partijen digitaal voor iedereen op een centrale plek vast te leggen. Turbodambase en Toernooibase zijn daarvoor twee veel gebruikte tools. De laatste jaren worden beide registraties op elkaar afgestemd.

Een rondje langs de Limburgse damborden leert dat er van de toernooien om het persoonlijk kampioenschap van Limburg vanaf 2005 (het oudste jaar waarvan partijen in Toernooibase zijn vastgelegd) nogal wat partijen niet in dit tool zijn vastgelegd. Mogelijk zijn die wel beschikbaar in Turbodambase. Ik heb dat niet onderzocht.

Frappant is het omdat de partijen al jarenlang in duplo worden genoteerd, uiteraard met de achterliggende gedachte dat die partijen dan elders worden vastgelegd.

Om zoveel mogelijk partijen voor de gebruikers van nu, maar ook voor de toekomst, te bewaren is het een goede zaak dat de ontbrekende aprtijen voorzover dat mogelijk is, alsnog aan de sets worden toegevoegd. Vandaar de dringende oproep: wie beschikt er over (de) ontbrekende partijnotaties, en wie wil die beschikbaar stellen (evt. zelf aan Toernooibase/Turbodambase toevoegen)?

We zijn al heel blij wanneer de notaties beschikbaar worden gesteld. Het verdere uitwerken is dan een vervolgstap.

U kunt de partijen kwijt bij Jac Hannen en/of Dieter van Gortel. Zij zorgen daana voor verdere verwerking.

Wat missen we?

Van het LK 2005: alles is kompleet
Van het LK 2006: 43 van de 75 partijen ontbreken
Van het LK 2007: alles is kompleet
Van het LK 2008: 53 van de 84 partijen ontbreken
Van het LK 2009: 45 van de 50 partijen (dus 90% ontbreekt)
Van het LK 2010: 5 partijen ontbreken
Van het LK 2011: 36 van de 56 partijen ontbreken
Van het LK 2012: 5 partijen ontbreken
Van het LK 2013: 9 partijen ontbreken
Van het LK 2014/15: 6 partijen ontbreken.